top of page

Skapji un garderobes


Skapja vai garderobes izvēle sākas ar telpu.

 

Ja telpa ir atsevišķa, tad izvēlamies atvērtu vai daļēji slēgtu garderobi, kas samazina izmaksas jo nav durvju un durvju mehānismu, kā arī dod iespēju pilnībā izmantot visu telpu.

 

Ja telpa ir kopēja, tad izvēlamies skapi, bet arī šajā izvēlē arī noteicošais ir Jūsu telpa un paradumi – atvērts vai slēgts, bīdāmas sistēmas vai klasiski veramas durvis, tas viss jāizvērtē rūpīgi, lai izgatavotā mēbele būtu ērta un harmoniska telpas un Jūsu ikdienas sastāvdaļa.
 

milliard_mebeles_skapis_garderobe_5_-157.jpg
milliard_mebeles_skapis_garderobe_5_-120.jpg
milliard_mebeles_skapis_garderobe_027.jp
milliard_mebeles_skapis_garderobe_108.jp
milliard_mebeles_skapis_garderobe_5_-09.jpg
milliard_mebeles_skapis_garderobe_106.jp

Garderobes

 

Garderobes var veidot gan ar slēgtām sienām, kas izgatavotas no laminētām plātnēm, vai ekskluzīvākiem finierētiem vai krāsotiem materiāliem, gan arī veidot garderobju atvērtā tipa konstrukciju izmantojot metāla stiprinājumu sistēmu kā piemēram Elfa un Necos.

 

Metāla stiprinājuma sistēma ļauj laika gaitā mainīt plauktu izkārtojumu un pielāgot garderobi atbilstoši vajadzībām, kā arī padara garderobi pār-redzamāku, jo nav vertikālās starpsienas.


Katram no šiem garderobju variantiem ir savi plusi un mīnusi un tie jāizvērtē apskatot konkrēto telpu kur mēbeles paredzētas, kā arī uzklausot jūsu vēlmes un ieradumus apģērba uzglabāšanā.  

Kādam vairāk vajadzīgas atvilktnes, citam plaukti, vēl kādam visu gribas karināt uz drēbju pakaramajiem.

Nav pareizi vai nepareizi, ir tikai piemēroti vai nepiemēroti Jums.

Iebūvēts vai brīvstāvošs

 

Iebūvēts


Skapji iedalās gan pēc uzbūves un durvju tipa. Iebūvētam skapim pārsvarā netiek izmantotas mugursienas un tie galvenokārt tiek būvēti uz vietas objektā un tiek stiprināti pie sienas un griestiem.

 

Šādus skapjus parasti būvē, ja telpā ir skapim paredzēta niša, vai vesela siena.

 

Iebūvētie skapji dod iespēju izmantot visu telpas atvēlēto daļu pilnībā, kā arī ļauj pielāgot skapi konkrētajām telpas īpatnībām – izbūvēm sienās un griestos, kolonnām un citiem nestandarta objektiem. 

milliard_mebeles_skapis_garderobe_5_-28.jpg
milliard_mebeles_skapis_garderobe_5_-158.jpg
milliard_mebeles_skapis_garderobe_045.jp

Brīvstāvošs


Otrs skapja tips pēc uzbūves ir brīvstāvošs skapis, ko izvēlas, ja uzglabājamo lietu nav daudz, kā arī ja telpas izmērs un īpatnības nepieļauj iebūvētā skapja uzstādīšanu.

 

Brīvi stāvošam skapim ir visas korpusa sienas un mugursienas un tas ir brīvi pārvietojams telpā kas arī ir tā galvenā priekšrocība - pārvietošanas iespēja.

 

Šādu skapi varat ņemt sev līdz ja plānota dzīvesvietas maiņa, vai telpu pārplānošana.

 

Brīvstāvošs skapis dēļ savas uzbūves būs dārgāks kā iebūvēts, ja vērtējam skapju ietilpības un cenas attiecību un arī mazāk ietilpīgs kā iebūvētais skapis. 

Sadārdzinājumu veido tas, ka visas eksponētās plaknes ir no fasādes materiāla, kas nereti ir dārgāks kā iekšējais, korpusa materiāls.

milliard_mebeles_skapis_garderobe_5_-105
milliard_mebeles_skapis_garderobe_090.jp

Veramo durvju skapji

 

 

Iedalot skapjus pēc durvju tipa izdala skapjus ar bīdāmām durvīm un skapjus ar veramām durvīm.

 

Šobrīd gan dizainā, gan vērtējot mēbeli pēc lietošanas ērtuma lielu popularitāti atgūst skapji ar veramām durvīm.

 

Pēc pieredzes, ja telpa nav šaura un pieļauj durvju atvēršanu, tad noteikti ieteiksim skapi ar veramām durvīm.

 

Skapis ar veramām durvīm pieļauj 100% atvērumu vienlaicīgi, kas nozīmē ka varat piekļūt visam skapja saturam vienlaicīgi, pie visām atvērtām durvīm.

 

Viegli pārredzēt, viegli kārtot un uzturēt kārtību.

 

Veramo durvju skapis arī ļauj plašāk izpausties dizaina un materiālu izvēlē.

Uz šāda skapja durvīm iespējams līmēt plānu spoguli gan durvju priekšpusē, gan durvju aizmugurē, kas lieliski der guļamistabai, kur biežāk nevēlēsieties, lai spogulis ir redzams pie aizvērta skapja.

Veramo durvju skapji veido taisnu sienas plakni, ļaujot paslēpt skapi telpā, kā arī pieļauj labākas kombinācijas ar atvērtām un slēgtajā skapja daļām - dekoratīvi plaukti un izgaismotas nišas.

milliard_mebeles_skapis_garderobe_5_-121.jpg
milliard_mebeles_skapis_garderobe_060.jp
milliard_mebeles_skapis_garderobe_085.jp

Bīdāmo durvju skapji

 

 

Bīdāmo durvju skapja lielākā priekšrocība ir tā izmantošanas iespēja šaurā telpā, kā piemēram priekštelpā kur durvis netraucēs pie atvērtas pozīcijas.

 

Bīdāmo durvju sistēmas ir dažādas gan rāmja tipa, gan slēptas. Šobrīd pieejamas arī bremzēšanas un klusas aizvēršanās sistēma bīdāmām durvīm.

 

Bīdāmo durvju skapju sliktākā īpašība ir daļēji slēgtā piekļūšana skapja saturam kas nekad neļaus Jums pārredzēt visu skapi vienlaicīgi. Ja divu un četru durvju skapim vienlaicīgi varēsiet piekļūt pusei no skapja satura, tad trīs durvju skapis būs visneērtākais lietošanā, jo vienlaicīgi varēsiet piekļūt tikai trešajai daļai no skapja satura.

 

Šīs piekļuves īpatnības visvairāk jāņem vērā un jāizvērtē tad, ja skapi paredzēts izmantot vairāk kā vienai personai vienlaicīgi. Šajā gadījumā nepilnīgā piekļuve skapja saturam kļūst par apgrūtinājumu jo vienlaicīgi piekļūt skapja saturam varēs tikai viena no personām.

 

milliard_mebeles_skapis_garderobe_181.jp
milliard_mebeles_skapis_garderobe_189.jp
milliard_mebeles_skapis_garderobe_242.jp

Bīdāmo durvju materiālu izvēle ir gandrīz neierobežota. Biežāk izmanto laminētās skaidu plātnes un spoguļus, kā arī dažādu matējumu un krāsojumu stiklus, finierētas plātnes, krāsotu mdf, un arī audumu, tapetes, dekoratīvus koka režģus un pat dabīgu vai mākslīgu, jeb eko ādu.

milliard_mebeles_skapis_garderobe_268.jp
milliard_mebeles_skapis_garderobe_010.jp
bottom of page