top of page

Virtuve - mājas sirds


Te satiekas ģimene, draugi, radi un visi jums tuvie.
Virtuve jāizplāno, iedziļinoties, smalkākajās niansēs gan materiālu izvēlē, gan izvietojuma plānojumā. 
Tas ir iespējams, ja plānošanu veic profesionāls virtuves mēbeļu dizaineris.

 

Virtuves mēbeles jāsasaista ar visu telpu, ne tikai ar tai atvēlēto daļu. Projektējot jāparedz kur tiks novietots ēdamgalds, cik cilvēku ir ģimenē, cik personām vienlaicīgi būs ērti darboties pie ēst gatavošanas, kā arī jāparedz ergonomisks pārtikas produktu, virtuves piederumu un trauku izkārtojums.
 

Tāpat jau sākotnējā izstrādes stadijā vēlams saprast kādas ir vēlamās krāsas, un cik plaša un gaiša ir jūsu esošā telpa. Atbilstošs virtuves dizains turpmāk diktē noskaņojumu un komforta līmeni, kā arī funkcionālās ērtības.

milliard_virtuves_8_-06.jpg
milliard_virtuves_9_-01.jpg
milliard_virtuves_8_-3.jpg

Tāpat jau sākotnējā izstrādes stadijā vēlams saprast kādas ir vēlamās krāsas, un cik plaša un gaiša ir jūsu esošā telpa. Atbilstošs virtuves dizains turpmāk diktē noskaņojumu un komforta līmeni, kā arī funkcionālās ērtības.

Virtuves formas 2018.jpg

Plānojums

 

 

Virtuves tips pēc izkārtojuma iedalāms pēc formas. Taisna, Paralēla, L formas, U formas, Salas un Pussalas.

 

Protams pats svarīgākais ir Jūsu telpa, jo tieši tāda būs Jūsu virtuve.
 

Ērtākie plāna izkārtojumi veidojas tādos projektos, kur viss nepieciešamais sasniedzams dažu soļu attālumā, tātad tādi tipi, kā L formas un U formas, kā arī projekti ar salām vai pussalām. 
 

Dizaina stils

 

Virtuves mēbeļu stils nosaka arī projektēšanas noteikumus, tādēļ dizaina stils jāizvēlas jau sākumā, pirms pirmajām skicēm.


Iespējamo virtuves mēbeļu stilu ir ļoti daudz, kā piemēram, mūsdienu jeb moderns, minimālisms, kantri, tradicionāli klasisks, eklektisks, vecināts Rustic, industriāls utt. 

 

Ne visi no šeit minētajiem stiliem garantē to, ka virtuve būs ērti izmantojama, turklāt daži stili var funkcionalitātes ziņā nesakrist ar nākamo saimnieku paradumiem un vajadzībām. Galvenais mērķis ir atrast vidusceļu starp baudāmu dizainu un lietošanas ērtumu, jo tieši lietošanas pieredze būs tā ar kuru saskarsieties ikdienā. 

 

Mūsdienu tehnoloģijas un iespējas ļauj virtuves apdarei izvēlēties jebkuru materiālu, iebūvēt jebkuru tehniku, izmantot jebkuru furnitūru un arī kombinēt dažādus pilnīgi atšķirīgus stilistiskos risinājumus.

 
Kopsavilkumā  varam sadalīt visus minētos stilus divās lielās kategorijās - Moderns un Klasisks.

milliard_virtuves_mebeles_173.jpg
milliard_virtuves_mebeles_226.jpg
milliard_virtuves_mebeles_102.jpg
IMG_9855 (2).JPG
milliard_virtuves_mebeles_085.jpg

Moderns

 

 

Modernais stils veidojies jau pirms 60 gadiem un to raksturo taisnas līnijas un gludas plaknes. Laika gaitā izveidojies mūsdienu stils kas ir modernā stila papildinājums ar jauniem materiāliem, mehānismiem rokturu un apgaismojuma elementiem.

 

Zem šīs grupas varam iekļaut arī industriālo stilu un minimālismu kas ir niansēta versija modernam ērti lietojamam, praktiskam virtuves dizaina stilam. 
 

Modernais stils ļauj izmantot jaunākos fasāžu materiālus un mehānismus un galvenokārt tendēts uz ērtu lietošanu un vieglu kopšanu.
 

Mēs novērojam ka šobrīd ļoti aktuāls ir modernais skandināvu stils kam raksturīgas baltas vai vienas krāsas virtuves fasādes, koka darba virsmas un slēptie, jeb integrētie rokturi kas ir ļoti ērti, droši bērniem un praktiski lietošanā un kopšanā, jo mēbelei nav izvirzītu detaļu.

Šādu modernā stila virzienu iesakām arī klientiem kas apmēbelē īpašumu īrei vai pārdošanai, jo tad ir jāizvēlas risinājums, kas patiktu lielākajai daļai potenciālo klientu, tātad universāls.

Klasisks

 

 

Klasiskais stils iekļauj sevī tradicionālo, lauku (kantri), vecināto un daļēji arī eklektisko stilu.

 

Te raksturīgas pildiņu tipa ierāmētas fasādes, stiklotas fasādes, grezni vai klasiski atturīgi rokturi, karnīzes piekarināmajiem sienas skapjiem, izceltas zonas izlietnei un virtuves pavardam – cepeškrāsnij un plīts virsmai, kā arī gravējumi un dekoratīvi elementi.

 

Klasiskais stils ir vairāk romantisks, māju sajūtu raisošs un protams mūžam aktuāls.

 

Veiksmīgi savietojot stila elementus un krāsas, klasiskais stils lieliski iederēsies gan pie klasiska, tradicionāla interjera lielās privātmājās, gan arī pie moderna mūsdienu skandināvu tipa interjera mazos studijas  un loft tipa apartamentos.

IMG_1985.JPG
IMG_8667.JPG
bottom of page